Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Konwencja zmian w Rzeszowie

dodano 2014-06-08 17:17 w kategorii: Powiatowe

W niedzielne przedpołudnie rozpoczęła się Konwencja Miejska SLD w Rzeszowie. Oprócz Delegatek i Delegatów na Konwencji obecni byli również Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc, Poseł na Sejm RP – Tomasz Kamiński oraz Wiceprzewodniczący podkarpackich struktur SLD – Grzegorz Tuderek.

Po sprawozdaniu z działalności Zarządu Miejskiego i Miejskiej Komisji Rewizyjnej, delegaci płynnie przeszli do głosowania nad udzieleniem absolutorium dla członków Zarządu Miejskiego. 

Spośród obecnych gości głos zabrał poseł Tomasz Kamiński, który mówił o wyzwaniach stojących przed miejskimi strukturami SLD w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi oraz podziękował za dotychczasową pracę Zarządu Miejskiego i Rady Miejskiej SLD.

Prezydent Tadeusz Ferenc, przybliżył obecnym na Konwencji, wizję rozwoju Rzeszowa na najbliższe lata, na które decydujący wpływ będzie miała nowa perspektywa finansowa UE. Obecność Prezydenta Rzeszowa przyczyniła się również do wewnątrzpartyjnej dyskusji – nie brakowało pytań o plany polityczne, inwestycyjne i społeczne dla Rzeszowa.

Po części przemówień Komisja skrutacyjna przedstawiła wyniki głosowania nad absolutorium dla członków Zarządu Miejskiego SLD. Dotychczasowa praca Zarządu została doceniona poprzez udzielenie absolutorium.

Dużym zaskoczeniem dla obecnych na Konwencji okazała rezygnacja z funkcji, jaką złożył po przedstawieniu wyników dotychczasowy Przewodniczący RM SLD – Grzegorz Budzik.

W związku z rezygnacją konieczne okazały się wybory uzupełniające. Rekomendowany na to stanowisko został Wiesław Buż, który startując zrezygnował z dotychczasowej funkcji Sekretarza RM SLD. Na to miejsce również wskazane było przeprowadzić wybory uzupełniające.

Do nowych władz Rady Miejskiej SLD w Rzeszowie wybrani zostali:

- Przewodniczący RM SLD – Wiesław BUŻ, Radny Miasta Rzeszowa, przedsiębiorca;

- Sekretarz RM SLD – Tomasz SKOCZYLAS, który obecnie jest także Sekretarzem FMS w woj. podkarpackim.

Ponadto, podczas wyborów uzupełniono skład Rady Miejskiej o Jana Mazura i Kamila Czyża.

(pj, fot.: Przemysław Jednacz)Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.